קטיף עגבניות לתעשייה - גד"ש יען | אתר החקלאות של ישראל

קטיף עגבניות לתעשייה - גד"ש יען

גידולי שדה יען קוטפים כ-65,000 טון עגבניות בשנה. הקטיף מתבצע באמצעות קומביין עגבניות. התלווינו אליהם ליום קטיף לשמוע על הגידול, תהליך האיסוף המיוחד ועל התוכניות להכניס מכונת שתילה אוטומטית שתאפשר להם לספק גם שירותי שתילת ירקות.

 

בת חן יפה | 16 לאוגוסט 2018

 

בימים אלו גד"ש יען פרוסים בשני מערכי קטיף עגבניות, שצפויים לדלג ברחבי הארץ ויגיעו עד לדרום. מערך אחד נמצא בגליל העליון וקוטף עבור המפעל של גן שמואל עגבניות למיץ והמערך השני נמצא בחוות יבור בגליל המערבי, בהם קוטפים עגבניות צהובות עשירות בליקופן עבור חברת ליקורד, שמייצרת ליקופן למגוון תעשיות - תרופות, תוספי מזון, הגנה מהשמש, צבע מאכל טבעי ותעשיית המזון.

 

הקטיף

קומביין העגבניות מרים את השיח, מפריד את הגבעולים והעלים מהעגבניות ומסיע אותן על מסוע. מערך מיון אלקטרוני ממיין החוצה את רוב הרגבים שנאספו בטעות או עגבניות שהן עדיין ירוקות. לצד המסוע עובדים שני פועלים שתפקידם לפקח על המיון.

במקביל לקומביין נוסע טרקטור עם גונדולה (אמבטיה גדולה) שאליה מועברות העגבניות הממוינות.

את הגונדולות מעמיסים על רמ-סע ומשם למפעל.

 

 

 

 

 

 

תכניות לעתיד - מכונת שתילה אוטומטית

גיל עומר, מנהל גד"ש יען, מספר שבהמשך לגדילת החברה ולמאמצים שהושקעו באוטומציה של מערכות הקטיף, בכוונתם לרכוש קומביין עגבניות חדש וכן להרחיב את סל השירותים שהם מספקים למגדלים כבר בשנה הקרובה על ידי יבוא ארצה של מכונה אוטומטית לשתילת ירקות, ראשונה מסוגה.

שתילה אוטומטיות מאפשרת שתילה הרבה יותר איכותית ומדויקת וכן, חוסכת בכוח אדם (עבודה עם שני פועלים בלבד במקום עשרה) ותשמש למגוון גידולי ירקות. מהלך זה יאפשר לגד"ש ללוות את כל מחזור הגידול מתחילתו ועד לקטיף.

 

גד"ש יען הינם קבלני חקלאות המבצעים עבודות ברחבי הארץ. לפרטים נוספים על הגד"ש לחץ כאן

יצירת קשר

שדה חובה

לדף צור קשר לחצו כאן